Az Aperol Spritztől a lockdown-ig egy hét alatt

Azoknak, akik sietnének kockázatos eszközöket vásárolni (persze spekulálni mindig lehet) ajánlom a Bloomberg cikkét az olasz helyzetről. A Trastevere felett helikopter köröz, a börtönökből füst száll, mert a tiltakozó elítéltek felgyújtották a matracokat, hogy felfigyeljenek a helyzetükre:

https://www.bloomberg.com/news/features/2020-03-13/italy-s-coronavirus-nightmare-offers-a-preview-of-what-s-coming?srnd=premium-europe

Persze ez csak a leglátványosabb kép, de erre figyelnek a piacok. Nem arra a vírusterjedésnél is gyorsabban bejelentett intézkedéscsomagözönre, ami csak ma érkezett:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-13/germany-will-provide-unlimited-liquidity-to-help-virus-hit-firms?srnd=premium-europe

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-eu-vonderleyen/eu-to-launch-37-billion-euro-coronavirus-investment-initiative-idUSKBN2101VV

Az amerikai rendkívüli állapot bejelentése például 42 milliárd dollárt szabadít majd fel, a Fed háromszor 500 milliárd repo intézkedéséhez képest eltörpülhet, de azzal a globális likviditást védik. A rendkívüli állapot pedig inkább a rendfenntartásra jó, ahogy korábban már beszéltem róla a Millásreggeliben is: most jön a filmszerű események sora. A Wall Street pedig rosszul bírja az akciófilmeket.

Továbbra is azt szajkózom, hogy a világ jegybankjai felkészültek erre a scenariora, csak azt remélték, hogy mindig csak a szokásos éves szimulációkban kell majd lefuttatni, nem az élesben.

Szóval keep calm and carry on, de ne a kockázatos eszközök piacán. Ez a link megmutatja a szólás eredetét és néhány vicces változatot, mert humorra most nagyobb szükség van, mint bármikor máskor.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük